Цієї осені вирішили віддати сина до дитячого садка. Надзвичайно непокоїмося з цього приводу, оскільки наш Олежка дуже «домашній». Чули про те, що психологічно дитину можна підготувати до садка заздалегідь. Чи це так? Якщо так, то як це зробити?
Першого вересня наша Алінка піде до першого класу. Як допомогти доньці «влитися» в колектив і швидше звикнути до режиму школи?
![]() Валентина Іванівна Осадча, сімейний психолог, спеціаліст по роботі з сім’ями, які зазнали сімейного насилля, тренер-розстановник сімейних і організаційних систем за Бертом Хеллінгером Кременчузького сімейно-психологічного центру. |
Кроха сын к отцу пришёл, и спросила кроха:
– Садик, школа – хорошо? Или это плохо?
Дорогі друзі, чи Ви замислювалися, чому з року в рік тема підготовки до дитячого садка і школи так часто порушується у багатьох засобах масової інформації, а спеціалісти дзвонять: «Тривога! Батьки, прокидайтеся, підводьтеся з диванів, відволікайтеся від телевізорів! Незабаром у Вас почнеться нове життя: Ваша дитина піде до дитячого садка!»? Все це не випадково, адже з першого ж дня, коли малюк з’явився на світ, життя підкидає складні завдання виховання, які люблячі батьки повинні мужньо і не гаючись вирішувати. До таких завдань належить і відвідання дитячого садка чи школи.
Щоб у цей період життя у сім’ї не змінилося на гірше, треба ще на етапі прийняття рішення про відвідання дошкільного або шкільного закладу поступово запровадити жорсткий режим дня, включаючи і самодисципліну дитини. Адже коли відбудеться контакт із вихователем і групою дітей або із вчителем і класом, психокорекція і перевиховання вже проходиме безпосередньо там, а це може спричинити труднощі у житті дитини.
І ще одна порада. На будь-яке цікаве для Вас питання, що стосується програм дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, психологічної і фізичної підготовки, навантаження і перевантаження, Ви зможете швидко дістати відповідь, завітавши на сайт міністерства освіти. Там розписане кожне заняття, кожний урок, включаючи його завдання і мету. Ви можете також дізнатися про норми техніки читання, які контрольні чи тестові завдання рекомендуються з тієї чи іншої теми. Це допоможе Вам уникнути перевантаження і занадто високих вимог до малюка. Адже психологічне здоров’я Вашої дитини у Ваших руках.
Дізнайтеся більше!
Кременчузький сімейно-психологічний центр
Тел.: (097) 347-38-86; сайт КСПЦ kspc.pl.ua
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
На заметку!
Стати більш зібраною і уважною Вашій дитині допоможе препарат Кіндінорм Н*. До складу Кіндінорму Н входять натуральні компоненти, які сприяють психологічній адаптації дитини в дитячому садку і школі.
Киндинорм Н:
• покращує здатність до навчання, особливо під час підвищеного навчального навантаження (контрольні роботи, диктанти, іспити тощо);
• посилює концентрацію уваги;
• зменшує підвищену активність;
• призначається при порушеннях сну;
• озволений до застосування від 1 року;
• продається в аптеках без рецепта.