Підготовка – це важливо!

  Цієї осені вирішили віддати сина до дитячого садка. Надзвичайно непокоїмося з цього приводу, оскільки наш Олежка дуже «домашній». Чули про те, що психологічно дитину можна підготувати до садка заздалегідь. Чи це так? Якщо так, то як це зробити?

Сім’я Іванчуків, м. Київ
   

  Першого вересня наша Алінка піде до першого класу. Як допомогти доньці «влитися» в колектив і швидше звикнути до режиму школи?

Поліна Крот, м. Дніпропетровськ
Наш консультант:
Валентина Іванівна Осадча,
сімейний психолог, спеціаліст по роботі з сім’ями, які зазнали сімейного насилля, тренер-розстановник сімейних і організаційних систем за Бертом Хеллінгером Кременчузького сімейно-психологічного центру.

  Кроха сын к отцу пришёл, и спросила кроха:
– Садик, школа – хорошо? Или это плохо?

  Дорогі друзі, чи Ви замислювалися, чому з року в рік тема підготовки до дитячого садка і школи так часто порушується у багатьох засобах масової інформації, а спеціалісти дзвонять: «Тривога! Батьки, прокидайтеся, підводьтеся з диванів, відволікайтеся від телевізорів! Незабаром у Вас почнеться нове життя: Ваша дитина піде до дитячого садка!»? Все це не випадково, адже з першого ж дня, коли малюк з’явився на світ, життя підкидає складні завдання виховання, які люблячі батьки повинні мужньо і не гаючись вирішувати. До таких завдань належить і відвідання дитячого садка чи школи.
Щоб у цей період життя у сім’ї не змінилося на гірше, треба ще на етапі прийняття рішення про відвідання дошкільного або шкільного закладу поступово запровадити жорсткий режим дня, включаючи і самодисципліну дитини. Адже коли відбудеться контакт із вихователем і групою дітей або із вчителем і класом, психокорекція і перевиховання вже проходиме безпосередньо там, а це може спричинити труднощі у житті дитини.

 

Поради батькам щодо підготовки дітей до дитячого садка і школи
  • Не засмучуйтеся, якщо побачите, що інші діти в чомусь досягли більших успіхів, ніж Ваша дитина. Пам’ятайте, що ніхто не ідеальний, але кожна дитина унікальна і має власні здібності і таланти, які Ви, батьки, зобов’язані визначити і розвивати. І в жодному разі не порівнюйте свого малюка з іншими, оскільки це може його травмувати і зробити відлюдькуватим.
  • Якщо малюк, порівняно з однолітками, погано говорить – частіше вдавайтеся до діалогу з ним, переповідайте казки, разом вивчайте вірші, виконуйте всі домашні завдання, які рекомендують логопеди і дефектологи. Самі говоріть тихо і повільно, чітко вимовляючи слова. Не критикуйте, не зліться, не дратуйтеся, тому що це може призвести до формування у дитини внутрішніх комплексів або викликати біль, агресію і почуття провини. Адже їй треба навчитися бути впевненою в собі, довіряти вихователю і, звісно, поважати себе.
  • Щоб дитячий садок або школа стали для Вашого сина чи доньки територією спілкування і підготовкою до дорослого життя, навчіть дитину думати. На мій погляд, у цьому питанні Вам зможе допомогти конструктор, оскільки він не тільки виробляє посидючість і терпіння, а й тренує мисленнєву діяльність.
  • Чи знаєте Ви, що на заняттях у дитячому садку діти багато ліплять, клеять, ріжуть і малюють фарбами? Все це необхідно для розвитку дрібної моторики і для підготовки руки дитини до письма. Такі заняття можна проводити і вдома. Для цього Вам знадобляться пластилін, кольоровий папір та інші матеріали для творчості. До речі, для ліплення можна використовувати глину і навіть тісто.  
  • Намагайтеся частіше відвідувати з малюком дитячі майданчики, де він зустрічатиметься з однолітками. Дайте можливість малюкові не тільки гратися з дітьми, а й будувати порівняно тривалі стосунки, адже неофіційний вуличний закон ділитися іграшками допоможе Вашій дитині знаходити спільну мову з оточенням у майбутньому.
  • Маленькі діти мислять образами і «проживають» в іграх різноманітні ролі і життєві ситуації. Пограйтеся у дитячий садок чи школу, продемонструвавши малюкові, що заняття можуть приносити радість.
  • Комфортне перебування в дитячому садку і школі багато в чому залежить від психологічного налаштування як батьків, так і дитини. Це налаштування не з’являється саме собою, а формується з часом, вимагаючи батьківського терпіння, бажання і мудрості.

  І ще одна порада. На будь-яке цікаве для Вас питання, що стосується програм дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, психологічної і фізичної підготовки, навантаження і перевантаження, Ви зможете швидко дістати відповідь, завітавши на сайт міністерства освіти. Там розписане кожне заняття, кожний урок, включаючи його завдання і мету. Ви можете також дізнатися про норми техніки читання, які контрольні чи тестові завдання рекомендуються з тієї чи іншої теми. Це допоможе Вам уникнути перевантаження і занадто високих вимог до малюка. Адже психологічне здоров’я Вашої дитини у Ваших руках.


Дізнайтеся більше!
Кременчузький сімейно-психологічний центр
Тел.: (097) 347-38-86; сайт КСПЦ kspc.pl.ua
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


На заметку!
  Стати більш зібраною і уважною Вашій дитині допоможе препарат Кіндінорм Н*. До складу Кіндінорму Н входять натуральні компоненти, які сприяють психологічній адаптації дитини в дитячому садку і школі.

Кіндінорм н
Кіндінорм Н – сучасний метод виховання успішної і щасливої дитини.
 

Киндинорм Н:
•   покращує здатність до навчання, особливо під час підвищеного навчального навантаження (контрольні роботи, диктанти, іспити тощо);
•   посилює концентрацію уваги;
•   зменшує підвищену активність;
•   призначається при порушеннях сну;
•   озволений до застосування від 1 року;
•   продається в аптеках без рецепта.

Замовити КІНДІНОРМ Н через Інтернет за допомогою провідних аптечних мереж України:


Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся у лікаря. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Кіндінорм Н, гранули: виробник DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG (Германия), р. с. № UA 12080/01/01 от 28.03.2012.
*Інф. лист МОЗ України: Корекція когнітивних порушень у дітей дошкільного віку з дефіцитом заліза